fbpx dr Igor Obuchowski laureatem Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców | Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

dr Igor Obuchowski laureatem Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców

dr Igor Rafał Obuchowski został laureatem 19. edycji Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena.

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: nauk humanistycznych i społecznych oraz nauk przyrodniczych i ścisłych. Nagrody wręczono 26 maja, podczas walnego zebrania Gdańskiego Towarzystwa Naukowego.

Nagrodę w kategorii nauk przyrodniczych i ścisłych za 2021 rok otrzymał dr Igor Rafał Obuchowski za wkład w poszerzenie wiedzy na temat procesów ewolucyjnych kształtujących układy molekularne w organizmach żywych, a w szczególności za osiągnięcia w badaniach białek opiekuńczych, które zaangażowane są w patogenezę wielu chorób w tym neurodegeneracyjnych.

Informacja na stronie Miasta Gdańsk.

Nagroda dla Igora Obuchowskiego - fot. Alan Stocki
fot. Alan Stocki